Archiwum
Sukcesy szachistów!

Szachiści naszej szkoły uczestniczyli w trwających od 3 marca do 28 kwietnia MISTRZOSTWACH OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA organizowanych przez Ostrowskie Towarzystwo Szachowe i Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Mistrzostwa składały się z kilku turniejów.
W najbardziej prestiżowym Turnieju Głównym (startowało 23 najsilniejszych szachistów powiatu ostrowskiego) Maciej Chmielarz z kl. 1a zajął doskonałe III miejsce.

&q</span

W tym samym turnieju Augustyn Michalak i Daniel Cicharski z kl. 1a zajęli odpowiednio 16 i 18 miejsce.

Pozostali reprezentanci naszej szkoły udanie startowali w Turnieju Gimnazjalistów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Justyna Świtała, druga była Katarzyna Jasiak, trzecia Paulina Gaj (wszystkie kl. 1a). Wśród chłopców drugi był Łukasz Szrames (kl. 2a), trzeci Marcin Prymas, czwarty Jakub Jędrzejak (obaj kl. 1a).

W czasie trwania Mistrzostw Ostrowa Maciej Chmielarz startował również w finale Indywidualnych  Mistrzostw Polski Juniorów do 14 lat w szachach (Suwałki 13 - 21.04), gdzie zajął 35 miejsce wśród 46 grających.

Obecnie trójka czołowych szachistów naszej szkoły: Maciej Chmielarz, Daniel Cicharski i Augustyn Michalak startuje w VIII Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Szachach (Kraków 29.04 - 08.05).

Written By: kapola
Date Posted: 2011-05-05