„Bocianim szlakiem” na dwóch kołach

W dniach 15-16 kwietnia grupa młodzieży naszej szkoły złożona z uczniów klas I i III wzięła udział w XXIV Wiosennym Rajdzie „Bocianim Szlakiem”.
Nasi cykliści pod opieką pana Krzysztofa Łukowicza tradycyjnie obrali trasę indywidualną rezygnując z krótkich tras proponowanych przez ostrowskie PTTK. Start mieścił się przed naszą szkołą, następnie trasa rajdu przebiegała przez; Wysocko Małe, Janków Przygodzki, Tarchały Wielkie, Gorzyce Małe, Radziwiłłów (gdzie mieści się folwark założony w połowie XIX w. przez książęta Bogusława i Wilhelma Radziwiłłów), Łąkociny, Sulisław, Raszków i ostatecznie Szczury; gdzie w pałacu Lipskich z lat 1923-1925 (obecnie zaadoptowanym jako szkołę podst.) mieściła się nocna kwatera naszej drużyny.

Po dotarciu do celu uczestnicy rajdu odpoczywali przy ognisku i smażeniu kiełbasek, następnie zakwaterowanie i maraton zakończony w późnych godzinach nocnych, spędzony na wymianie wrażeń z uczestnikami innych drużyn, grach karcianych i planszowych oraz słuchaniu muzyki.
Nazajutrz turystów czekała wczesna pobudka, śniadanie i przygotowanie do głównej imprezy, podczas której uczestnicy mięli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o regionie, myśliwskim, plastycznym, recytatorsko-wokalnym, sprawnościowym (przeciąganie liny) w którym nasza reprezentacja zajęła III miejsce, jak również marszu na orientację, zorganizowanym w otaczającym pałac parku krajobrazowym z I połowy XIX w. Po zakończeniu imprezy cykliści wrócili do Ostrowa przejeżdżając przez Lewków.
W ciągu dwóch dni rajdu nasza drużyna pokonała w różnych warunkach terenowych ok. 60 km. Niestety to mniej niż wcześniej planowano, a to przez nękające naszą grupę defekty sprzętu. Opiekun drużyny chciałby szczególnie wyróżnić Dominika Antczaka, Gracjana Frąszczaka, Damiana Janiaka i Jakuba Gałczyńskiego, za to że pomogli młodszemu koledze jadąc na zmianę, na jego uszkodzonym rowerze do mety. Gratulujemy! Jest czego.

Date Posted: 2011-04-21