Wizyta w Domu Dziecka w Ostrzeszowie

Wolontariusze naszego gimnazjum chętnie nawiązują współpracą z wybranymi placówkami, które wspierają, organizując zbiórkę określonych rzeczy. Ostatnim z takich działań była akcja pomocy wychowankom z Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Uczniowie przeszło miesiąc zbierali artykuły papiernicze, słodycze, zabawki i inne potrzebne artykuły. 13 kwietnia 2011 roku osobiście udali się do Domu Dziecka zawożąc zebrane rzeczy. To kolejna akcja, poprzez którą uczniowie dzielą się nie tylko materialnymi upominkami, ale przede wszystkim własnym czasem, zainteresowaniem i uczuciem, które są najważniejszym prezentem dla przebywających tam dzieci.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu mają  świadomość, jak ogromne znaczenie wychowawcze ma rozwijanie wrażliwości u młodzieży i przekonanie ich o tym, że najpełniej człowiek realizuje się poprzez bezinteresowny dar z siebie. Wyrabianie szlachetnych postaw służy dojrzewaniu do odpowiedzialności.  Szkoła może być dumna z tego, że tak licznie i chętnie młodzi ludzie wspierają innych.

Date Posted: 2011-04-19