XIII edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów gimnazjum

31 marca 2011 r. o godzinie 14.00 w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbył się ostatni etap XIII edycji Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów gimnazjum MISTRZ ORTOGRAFII. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała dziesięcioro uczniów z powiatu ostrowskiego. To gimnazjaliści, którzy najlepiej rozwiązali test ortograficzno-interpunkcyjny.

Ostatnim zadaniem, z którym musieli zmierzyć się finaliści, było dyktando finałowe sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych pt. „Hejże, ruszajmy na podbój świata” - przygotowane przez Dorotę Sobolewską i Katarzynę Wencławiak i nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.
Fragment dyktanda:
(…)Halszka, niebywałej urody platynowoblond piękność, to przede wszystkim niezbyt ochocza do pracy i rozhisteryzowana bywalczyni gabinetów lekarskich. Tak rozmyślając, nie mogłam już doczekać się końca podróży. Wśród niezżętych łanów, w płowożółtym pejzażu, pod rozjarzonym, żarzącym się jak na płótnach van Gogha słońcem, dotarliśmy do celu wakacyjnego wojażu.

Prace uczniów oceniała komisja w składzie: mgr Anna Galant nauczyciel doradca metodyczny, mgr Monika Wawrzyniak – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, mgr Anna Kasprzak–Idziorek -nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, mgr Katarzyna Glapa – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, mgr  Ewa Wasielewska - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wysocku Wielkim, mgr Barbara Skorzybót - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.
Mistrzem Ortografii  zostanie ten, kto popełni najmniej błędów w dyktandzie finałowym. Nazwisko zwycięzcy poznamy na uroczystym posumowaniu konkursu, które odbędzie się na początku czerwca.  Tradycyjnie  gościem uroczystości będzie przewodniczący Rady Języka Polskiego prof. Andrzej Markowski.

Date Posted: 2011-04-02