Mam talent

Pasja… wpływa na wyobraźnię i tworzy wizję w naszym umyśle, a ta z kolei popycha nas do skutecznego działania oznaczającego sukces… od tych słów dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II – Pani Hanna Kolińska rozpoczęła szkolne show „Mam Talent”, które odbyło się w miniony czwartek, 24 marca.
Można więc powiedzieć, że właśnie owa pasja stała się niejako pomysłodawczynią czwartkowego spotkania. Praca nad rozwojem własnych zainteresowań nie jest łatwa, ale też nie niemożliwa. Szkoda by było pozostawić ciekawą pasję, niebanalny talent, bez wsparcia. Dlatego też nasze gimnazjum postanowiło podzielić się z zaproszonymi gośćmi tymi zainteresowaniami, które dla młodych ludzi stały się prawdziwą pasją.
Było to spotkanie wyjątkowe tym bardziej, że szkoła przed kilkoma dniami otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

Organizatorzy szkolnego „Mam Talent” zaprosili wszystkich zgromadzonych do magicznej krainy muzyki, tańca, literatury. Spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze, przy filiżance pachnącej kawy i słodkim ciastku; a bogata różnorodność uczniowskich wykonań dostarczyła wiele emocji. Pokazy młodych talentów uświetniły prezentacje zaproszonych gości m.in. absolwentów szkoły, którzy zawsze z sentymentem odwiedzają mury gimnazjum. Warto też podkreślić, że wiele z zaprezentowanych pokazów, było projektami autorskimi uczniów, którzy sami komponują muzykę, piszą teksty, czy układają choreografię. Uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny udowodnili, że posiadają wiele umiejętności i zainteresowań. Niemniej jednak utalentowani okazali się nauczyciele, którzy również zdecydowali się pokazać próbkę swoich możliwości. Szkolne show na miarę telewizyjnego „Mam Talent” stało się okazją do wspaniałej zabawy, do której włączyli się wszyscy zaproszeni goście, a obecnością swoją zaszczycili: Pan Jarosław Lisiecki – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, Pan Andrzej Kornaszewski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, rada rodziców, przyjaciele szkoły, nauczyciele, uczniowie.
O profesjonalizm imprezy, odpowiedni klimat, a także nagrody dla uczestników zadbali organizatorzy – pani Agnieszka Kurkiewicz oraz pan Szymon Matyśkiewicz.

Date Posted: 2011-03-27