Sukces Pawła w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym!

W dniu 12 marca 2011 r. w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjum z całego województwa wielkopolskiego. Na podstawie wyników uzyskanych w etapach rejonowych do finału zakwalifikowało się 64 uczniów.
Laureatem konkursu został uczeń naszego gimnazjum Paweł Łowczowski z kl. III c, którego przygotowywał p. Jan Rusek. Sukces jest tym większy, iż Paweł zajął trzecie miejsce w województwie, uzyskując 47 punktów na 50 możliwych. Dzięki temu osiągnięciu został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej zdobywając maksymalną liczbę 50 punktów.

Należy również podkreślić, że w ubiegłym roku szkolnym dwóch uczniów naszego gimnazjum uzyskało tytuł laureata. Byli to: Tomasz Banasiak z klasy III f oraz Bartosz Trzmiel z klasy II a. Ucznia Tomasza Banasiaka przygotowywała p. Teresa Stagraczyńska, a Bartosza Trzmiela p. Jan Rusek.

Date Posted: 2011-03-18