Obchody 20 rocznicy obalenia komunizmu

Dnia 4 czerwca, w 20 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce w szkołach prowadzonych przez Spółdzielnię Oświatową: Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącym odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie.

Tego dnia przyszli oni ubrani w białe i czerwone bluzki. Zebrani w auli uczniowie i nauczyciele wysłuchali montażu słowno – muzycznego o tematyce historycznej i patriotycznej, związanego z obaleniem komunizmu. Następnie wyszli przed budynek szkoły, tworząc tam żywą biało – czerwoną flagę. W ten sposób społeczność obu szkół zamanifestowała swą dumę narodową i włączyła się w ogólnopolską akcję Centrum Edukacji Obywatelskiej „Flagi wolności, truskawki radości”.

Date Posted: 2009-06-23