Słońce poniesiemy sami...

29 maja 2009 roku odbył się w naszym gimnazjum, po raz pierwszy w formie festynu środowiskowego, Międzynarodowy Dzień Dziecka pod hasłem „Słońce poniesiemy sami”.
Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 5, nr 9 i nr 13 wraz z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami, rodzeństwem.
Uczniowie i nauczyciele gimnazjum oraz Rada Rodziców pełnili rolę gospodarza i tym samym o poprowadzili całą zabawę.

Atrakcją były stoiska z konkursami przygotowane przez gimnazjalistów z klas III: rzut do puszek, skakanka, rzut piłką do kosza, szukanie koralików, łowienie rybek, odbijanie piłeczki ping-pongowej, rzucanie piłeczkami do celu, rzucanie obręczami.
Goście i gospodarze zbierali punkty na specjalnych karnetach. Na zwycięzców czekały upominki. Za udział w każdej konkurencji oprócz potwierdzenia jw. uczestnicy otrzymywali cukierki, wafelki oraz batony. Nie było ani jednej osoby, która nie „objadłaby” się tego dnia w naszej szkole łakociami.
Do innych atrakcji tego dnia należały: przejażdżki bryczką, pokazy Straży Pożarnej, znakowanie rowerów przez Policję, loteria nagród TPD, bufet z grochówką dla wszystkich uczestników, malowanie tatuaży, wielkie warcaby i wielkie „kółko-krzyżyk” oraz rozgrywki sportowe z nagrodami: „dwa ognie”, siatkówka, koszykówka uliczna, piłka nożna, mecz piłki nożnej nauczyciele-uczniowie. Dużą popularnością cieszyły się także Wybory Miss i Mistera.
Tego dnia odbył się także RAMBIT dla klas integracyjnych z naszego gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 5.
Głównym Sponsorem festynu był Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz Sklepy Sieci NETTO.

Zapraszamy do naszej galerii!

Date Posted: 2010-04-07