X Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 16 marca 2009 roku w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się już dziesiąta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Alles auf deutsch”.
Jak corocznie zaproszone do udziału zostały wszystkie gimnazja powiatu ostrowskiego.

Tym razem rywalizowało ze sobą 33 uczniów z ośmiu szkół. Uczniowie Publicznego Gimnazjum przygotowali program artystyczny i wystawę swoich prac i osiągnięć w języku niemieckim. Nauczyciele mogli zapoznać się z kilkoma pozycjami wydawniczymi w kąciku metodycznym.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Jessics Müller z Gimnazjum Sióstr Salezjanek
II miejsce - Natalia Jaśnikowska z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
III miejsce - Patryk Majchrzak z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
IV miejsce - Małgorzata Jaśnikowska z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
V miejsce - Wojciech Frelkiewicz z Gimnazjum w Raszkowie
Ten jubileuszowy konkurs uświetniony został obecnością pani Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Podsadnej i Pana Naczelnika Wydziału Edukacji Pawła Rajskiego oraz Pani Dyrektor Gimnazjum Marleny Maląg, którzy to wręczali nagrody wszystkim uczestniczącym oraz oczywiście laureatom i ich nauczycielom języka niemieckiego. Goście otrzymali z rąk uczniów podziękowania za dziesięcioletnie wsparcie konkursu. Pani Beata Podsadna poczęstowała wszystkich obecnych jubileuszowym tortem i wszyscy wyrazili nadzieję na równie miłe spotkanie w następnym roku szkolnym.

Date Posted: 2009-06-25