Dzień Seniora

Dnia 22 stycznia 2009 r. już po raz piąty odbyła się w naszym gimnazjum uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak co roku gospodarzami byli uczniowie klas pierwszych, którzy podjęli swoich gości, kawą, herbatą i domowym ciastem.
Młodzież przygotowała także bogaty program artystyczny o różnorodnej tematyce. Zaprezentowano przedstawienia przygotowane przez klasy integracyjne, umiejętności i talenty uczniów klas pierwszych, wypracowania pt „Babcia i Dziadek w moim życiu”, tańce uczniów w ramach programu „Przyjaciel pierwszaka” oraz zespołu chearleaders.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie nie byli biernymi odbiorcami, lecz bardzo chętnie i aktywnie włączyli się w przebieg uroczystości – razem z młodzieżą śpiewali piosenki biesiadne, uczestniczyli także w zgaduj-zgaduli, w której musieli rozpoznać siebie na portretach wykonanych przez wnuków.
W tym roku na zaproszenie uczniów szkoły odpowiedziało aż 120 babć i dziadków. Jest to dowód na to, że takie spotkania są potrzebne obu stronom - i dziadkom i wnukom. Atmosfera tych spotkań jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Można wyczuć podniosły nastrój, radość, ciepło i miłość, z jaką patrzą na wnuków dziadkowie. Fenomenem tych spotkań jest fakt, że w jednym czasie i w jednym miejscu łączą się w jedną całość dwa światy, dwa kontrasty – młodość i starość, ruchliwość i powolność, entuzjazm i spokój, euforia i opanowanie.
To chyba decyduje o tym, że spotkania seniorów z wnukami w Publicznym Gimnazjum co roku cieszą się ogromną popularnością.

Zapraszamy do naszej galerii!

Date Posted: 2009-06-25